Csütörtökön születik végleges ítélet a Mikó-ügyben

2018. október 22., címkék: erdélyi református egyházkerület, veress emőd, restitúció, székely mikó kollégium

Hazai szinten végső ítélet születik október 25-én a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium ügyében. Miután a restitúciós bizottság elutasította a visszaszolgáltatási kérést, majd a Brassói Ítélőtábla első fokon az egyházkerület érveinek meghallgatása nélkül döntött, végső lépésként a Legfelsőbb Semmítő- és Ítélőszék tárgyalja az ügyet. A vita alapját képező eredeti dokumentumokat, bizonyítékokat, a legfőbb érveket hétfőn sajtótájékoztatón ismertette Veress Emőd jogász, egyetemi tanár Kolozsváron Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület (EREK) püspöke és Ballai Zoltán gazdasági előadótanácsos jelenlétében.

Mikó-ügy: várhatóan májusban dönt a restitúciós bizottság a kollégium tulajdonjogáról

2016. április 22., címkék: veress emőd, restitúció, székely mikó kollégium

Érdemben tárgyalta csütörtökön a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium ügyét az egyházi és kisebbségi ingatlanok visszaszolgáltatásában illetékes bukaresti restitúciós bizottság, a döntést azonban a következő havi ülésére halasztotta - tájékoztatta az MTI-t Laczikó Enikő államtitkár-helyettes, az Etnikumközi Kapcsolatok Hivatal képviselője a héttagú testületben.

Mikó-ügy: a restitúciós bizottság újra elbírálja a kollégium visszaszolgáltatási kérvényét

2016. április 20., címkék: kató béla, veress emőd, könyvbemutató, restitúció, székely mikó kollégium

A romániai restitúciós bizottság újra elbírálja az Erdélyi Református Egyházkerületnek a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium visszaszolgáltatására vonatkozó kérését – jelentette be egy szerdai kolozsvári sajtótájékoztatón Veress Emőd jogász, az egyház jogi képviselője.